Galerie

Fotografie z průběhu projektu

Sem patří váš nadpis

Sem vložte podnadpis

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi.

Ea commodi consequatur quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur vel illum qui dolorem eum fugiat quo voluptas nulla.

Dezinfekce odtoku z ČOV Kromě rutinních analýz v průběhu závlah truhlíků probíhají na VŠCHT také experimenty, jejichž výsledkem by mělo být například zhodnocení možnosti dezinfekce odtoku z ČOV pro zabezpečení co nejkvalitnější závlahové vody. Při těchto experimentech jsou stěžejní mikrobiologické analýzy (viz obrázek vpravo). 

05/2021 Byly nasazeny rostliny a byla zprovozněna pravidelná závlaha truhlíků.  Zavlažuje se celkem čtyřmi druhy vod (voda z řeky Vltavy a odtok z ČOV dočištěný na tři úrovně kvality), které se porovnávají mezi sebou. 

Spolu se závlahami byly spuštěny také pravidelné odběry a analýzy nejen závlahové vody, ale i rostlin, půdy, a dále filtrátu, který má demonstrovat vliv na podzemní vody. Na obrázku vlevo je možné vidět vzorky vody připravené na analýzu biologické spotřeby kyslíku, tzv. BSK5. Tato analýza trvá 5 dní. 

Nanofiltrace V rámci projektu také řešíme nejnovější technologie, jako je například membránová nanofiltrace. Ta je vhodná například pro ostranění mikropolutantů z odpadní vody. 

Během roku 2021 byla odebrána řada vzorků pro analýzy vody, půdy i rostlin. Aby mohl být efekt zavlažování recyklovanou odpadní vodou vyhodnocen z dlouhodobého hlediska, bude v následujícím roce pokus se závlahami pokračovat. 

České vysoké učení technické v Praze, 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!